I Biennale im. prof. Józefa Szajny

Fascynował, ostrzegał i skłaniał do namysłu. Setna rocznica urodzin Józefa Szajny to znakomita okazja, aby sięgać do dorobku tego artysty. Celem konkursu organizowanego przez Katedrę Grafiki Komputerowej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie jest twórczy dialog z dorobkiem Szajny oraz promocja dokonań artystycznych studentów Uczelni.

Organizowany przez WSIiZ konkurs na prace graficzne i artystyczne przyjął formę biennale co oznacza, że będzie przeprowadzany co dwa lata. Każdy z uczestników może przekazać maksymalnie 3 różne prace konkursowe. Tegoroczne hasło konkursowe brzmi:  Józef Szajna – artysta wszechstronny

Studenci mogą wziąć pod uwagę życiorys artysty, konkretne dzieło, które zostanie zinterpretowane w formie dialogu z Mistrzem, ale także całokształt twórczości. Praca może mieć również formę memoriału. Uczestnik konkursu może sięgnąć po dowolny rodzaj grafiki, fotografii czy animacji. Nie planujemy ograniczenia twórców co do formy dzieła, koloru czy techniki. Każde z rozwiązań będzie akceptowalne pod warunkiem, iż odda ideę hasła tegorocznej edycji – informuje dr Patrycja Longawa, Prodziekan Kolegium Mediów i Komunikacji Społecznej ds. kierunku Grafika komputerowa i produkcja multimedialna.

Spośród zgłoszonych dzieł Jury wyselekcjonuje 30 najlepszych, które zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Oceny prac dokona Komisja Konkursowa w składzie: dr Patrycja Longawa – przewodnicząca Komisji, prof. dr hab. Andrzej Głowacki,  dr Krzysztof Grońmgr Mikołaj Birek i 2 zaproszonych ekspertów. Czas na zgłaszanie prac konkursowych upływa 15 czerwca 2022 roku, a do końca miesiąca nastąpi ocena prac. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2022/2023. Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ.

I Biennale im. prof. Józefa Szajny wpisuje się w obchody stulecia urodzin Artysty przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.